بارسلونا

درباره بارسلونا

بارسلون بزرگترین شهر بندری در دریای مدیترانه است. شهری با روح که حیات در گوشه گوشه آن جریان دارد و هر گردشگری در بدو ورودش به این شهر آن را حس می­کند

با جمعيتي در حدود 3 ميليون نفر در منطقه كاتالونيا    Cataloniaپايتخت و دومين شهر پر جمعيت در اسپانيا است. بارسلون از مهمترين بنادر اروپا در درياي مديترانه است. البته نقش بارسلون به عنوان مرکز کاتالونیا چیزی فراتر از مرکز یک استان یا ایالت است. در بازرگانی، فرهنگ و ورزش بارسلون نه تنها با مادرید بلکه با بسیاری از شهرهای بزرگ اروپایی در رقابت است. اين شهر يكي از مراكز فرهنگي اسپانيا و اروپاست كه سالانه میزبان چندین فستيوال و جشنوارة بين المللي در عرصه هاي مختلف فرهنگي و هنری می باشد و به نوعي قلب موسيقي زنده و تاتر در اين شهر همواره در تپش است. سالنهاي با شكوه اپرا و تاتر با شهرت جهاني همچون«Gran Teater del Liceu» به بارسلون جايگاهي ويژه بخشيده است.

موفقیت المپیک 1992 بارسلون که بر فراز شهر در پارک مون جویی برگزار شد، نقش بسیار مهمی در معرفی هر چه بیشتر این شهر به جهانیان داشت. میراث معماری بارسلون در کل اروپا منحصر به فرد است چون در بارسلون علاوه بر بافت قدیم آن که سرشار از بناها و یادمانهای تاریخی است بخش جدید شهر هم نمونه­ای استثنایی از شهرسازی مدرن در سالهای نخستین قرن بیستم را به نمایش می­گذارد. کافی است تا به یک عکس هوایی از این شهر زیبا نظری بیفکنیم تا به هارمونی و یکپارچگی شهرسازی در این کلان شهر زیبا پی ببریم.

در بارسلون معماری، هنر، غذاهای متنوع و تفریحات همه و همه در یکجا جمع است و برای هر فرد با هر سلیقه­ای چیزی برای ارائه و عرضه به گردشگران دارد. در بارسلون موزه­ها و گالری های هنری آثار ارزشمندی را از دوران حضور رمی­ها در این شهر گرفته تا دوره معاصر در معرض تماشای گردشگران قرار می­دهند. فرصتهای خرید در این شهر نیز متنوع و گسترده است: از صنایع دستی سنتی گرفته تا معروفترین مارکهای بین المللی و از بازار رنگارنگ میوه در خیابان رامبلاس تا یکشنبه بازار آثار هنری در میدان سان خوزه بارسلون جلوه­های گوناگونی را برای خرید عرضه می­کند.

آثار دو معمار مشهور اسپانيايي يعني آنتوني گائودي و لوئيز مونتانز در بارسلون به ثبت جهاني رسيده اند و همچون نگيني در گوشة گوشه شهر مي درخشند. كليساي ساگرادا فاميليا ،از شاهكارهاي بي نظير سبك نئوگوتیک یا آرت نوو اسپانیایی چشمان هر بازديد كننده اي را خيره مي سازد. بارسلون شهري است كه هر نوع گردشگري را با هر سليقه و علاقه به خود جذب مي كند. از پياده روي در خيابانهاي شهر و صرف يك فنجان قهوه در يكي از كافه هاي کنار خیابان گرفته تا بازديد از شاهكارهاي پيكاسو در «موزة پيكاسو»، از طاق نصرت قرن نوزدهمي بارسلون گرفته تا آسمان خراش قرن بيست و يكمي آَگبار .(Torre Agbar)