زوریخ

درباره زوریخ

زوریخ یکی از زیبا ترین شهرهای دنیاست . آنقدر زیباست که دل هر گردشگری را میفریبد و او را در خود مسحور میکند . در دل شهر ، دریاچه زوریخ جای دارد و مثل یک نگین می درخشد . شهر زوریخ در اطراف دریاچه توسعه پیدا کرده است . در اطراف دریاچه هم تپه ها وجوددارند . فقط کافیست فرصت پیدا کنید و کمی با بالای تپه ها بروید ، آنوقت است که  زوریخ را با جان و دل حس میکنید . هر چه درباره زوریخ بیشترصحبت کنیم ، تمایل به بستن چمدانمان بیشتر میشود و حس دوست داشتن این شهر رویایی بیشتر در درونمان تقویت میشود

 

زوریخ، کلانشهر باشکوه و پرجنب و جوش سوییسی، در سواحل دریاچه ی زوریخ و در دل طبیعت خیره کننده ی و کوه های سر به فلک کشیده واقع شده است. بافت سحرانگیز قدیم شهر از قلعه ی رمی در گذشته های دور به یک منطقه ی توریستی پر رفت و آمد بدل گشته است. زوریخ به خاطر شب های زنده، رویدادها و فعالیت های فرهنگی، 50 موزه و بیش از 100 گالری اش شهره ی خاص و عام است. در این شهر برای هر سلیقه ای، یک سرگرمی وجود دارد : بازدید از سواحل دریاچه ها و رودخانه ها، پیاده روی در کوه Uetliberg و یا گشت و گذار در Rhine Falls ، بزرگترین آبشار اروپا .

جاذبه ها:

 

 

بافت قدیم

 بافت زیبا و سحرانگیز این شهر شما را تا بیش از 2000 سال به دل تاریخ می برد.

کلیسای Fraumunster: 

این کلیسا باشکوه در سال 853 ساخته شد. شهرت این کلیسا به خاطر شیشه نقشینه هاییست که مارک شاگال، از پیشگامان اکسپرسیونیسم انتزاعی آفریده است.

موزه هنرهای Kunsthaus:

در این موزه، آثار هنری از قرن 15 میلادی تا به امروز به چشم می خورد و به خاطر همین آثار ارزشمند، چشم های جهانی را به خود خیره کرده است.

:بهشت دوستداران خوراک "Gourmet paradise" 

رستورانهای زوریخ مثل خود شهر متنوع اند . بیش از دو هزار رستوران در این بهشت شکم دوستان از رستوران های برنده جوایز آشپزی تا غذاهای خانگی پیدا می شود.

Zurich West:

این محله در گذشته شاهد انقلاب صنعتی در این شهر بوده و امروزه قطب خوراک شناسی، هنر، طراحی، فرهنگ، خرید ومعماریست.

سرگرمی های خانوادگی:

زوریخ، یک مقصد به یادماندنی برای خانواده هاست، در اینجا به کودکان در همه حال خوش می گذرد.