هلند

درباره هلند

هُلند (به هلندی: Nederland (تلفظ: نــِیدِرلانت)، به انگلیسی: The Netherlands و Holland) كشوری است كوچك در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت كه بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیك به یك میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمركززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند (به زبان هلندی: Koninkrijk der Nederlanden كُنینك‌رَیك دِر نِیدِرلاندِن) بشمار می‌رود كه جزایری را در آمریكای مركزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیك و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسكله‌هایی كه دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

 

مهساسلیمی: واحد تولید محتوا

جشنواره گل هلند

هلند

به هلند بهشت گل های زمینی خوش آمدید

    هلند کشوری توریستی در اروپا که پایتختش شهر دیدنی آمستردام است. کشور هلند جز بهترین کشورهای اروپایی با سطح رفاه بالا و مردمانی شاد بوده و در صنعت گردشگری نیزجز موفق ترین ها محسوب می شود.

    در کنار بناهای تاریخی و لذت سفر به هلند، طبیعت زیبا و آب و هوای خوب و مناسب این کشور، از آن کشوری مناسب و باب طبع گردشگران در سراسر دنیا ساخته است.

نمایشگاه گل در هلند 

 

نمایشگاه گل هلند هم جز بهترین جاذبه های این کشور بوده و هر سال طرفداران زیادی را به سمت کشور هلند می کشاند.  

باغ گل در هلند

بهار بهترین فصل برای تماشای زیبایی انواع گل های فوق العاده زیبا و مسحور کننده هلند است؛ حس قدم زدن در  بب  بهشتی رنگارنگ و غرق شدن در عطر گل های رنگارنگ و رویایی، خاطره و حس زیبایی است که تنها با سفر به این دیار می توانید، با تمام وجودتان حس و درکش کنید.

نمایی از باغ گل در هلند

معجزه رنگ و زیبایی که میگویند، دقیقا در این جا یعنی هلند رخ می دهد، پس لطفا و حتما غرق در زیبایی این بهشتم رویایی شوید:

 

باغ گل کوکنهوف:

باغ گل کوکنهوف، از زیباترین و معروف ترین باغ های گل در کشور هلند محسوب می شود که گل لاله یکی از

مهمترین و مطرح ترین گل های کاشته شده در این باغ زیبایی و دیدنی است.

بهشت رویایی: هلند  

  جشنواره گل کوکنهوف در باغی به وسعت ٨٠ هکتار در شهر لیسه، شهری کوچک در جنوب آمستردام پایتخت هلند قرار دارد.

    از ٢ فروردین تا ٢٣ اردیبهشت هر سال، این باغ زیبا که پیشینه اش به قرن ١٥ میلادی برمی گردد، میزبان علاقه مندان به گل و گیاه از سراسر دنیا است.در طول این چند قرن، باغ گل کوکنهوف، از چنان زیبایی برخوردار بوده که امروزه به عنوان بزرگ ترین باغ گل جهان مطرح است.

جشنواره گل کوکنهوف هلند 

در مدت ٢ ماه برگزاری این نمایشگاه، انواع گل ها همچون گل لاله، گل زعفران و گل نرگس در این باغ در معرض دید عموم قرار می گیرند. تعداد گل های لاله کاشته شده در این باغ بهشتی، به ٧ میلیون می رسد و به راستی که چشم هر بیننده ای را خیره خود می کند.

در جشنواره گل کوکنهوف غرق در زیبایی شوید

از ویژگی های مورد توجه این نمایشگاه که چه بسا باعث خاص شدنش هم شده، می توان به موارد بسیاری اشاره کرد؛ باغ گل کوکنهوف موفق به دریافت جایزه پرجاذبه ترین منطقه اروپا شد. فرصت عکاسی و ثبت زیباترین گل های دنیا در این باغ، موهبت و فرصت دیگری است که حتما هر گردشگری را شیفته بازدید از این نمایشگاه می کند.

به بهشت گل ها خوش آمدید

لذت پیاده روی همراه با تماشای گل های این باغ و البته فرصت دوچرخه سواری هم از بهترین و لذت بخش ترین فرصت هایی است که در این باغ برای علاقه مندان به گل و گیاه مهیا شده است.

 

باغ گل Hague :

  باغ ژاپنی Hague هم یکی از جذاب ترین باغ های گل در هلند است که به مدت هشت هفته در هلند برگزار می شود. چهار هفته از آن در زمان فصل بهار و چهار هفته دیگر هم در فصل پاییز برگزار می شود و میزبان علاقه مندان به گل و گیاه است.

گل های بی نظیر دنیا در جشنواره گل هلند

 

باغ گل آلسمر:

باغ تاریخی آلسمر (Aalsmeer ) باغ گلی زیبا در کشور هلند است که معروفه به داشتن گل های رز زیبا و دیدنی. حس زیبای تماشای گل رز را حتما در این باغ زیبا و آن هم در کشور هلند از دست ندهید.

نمایی از گل های لاله در جشنواره گل هلند

 

و اما...

اکثر باغ ها و نمایشگاه های گل هلند نه تنها جنبه توریستی دارند بلکه به لحاظ تجاری هم از اهمیت خاصی برخوردارند و هر ساله افراد فعال در حوزه تجارت را به سمت هلند می کشانند.

نمایشگاه گل در هلند