فرانسه ، مهد فرهنگ و هنر آلمان ، مهد فلسفه و هنر ایتالیا ، مهد هنر و معماری مجارستان ، کشور اروپایی با ریشه های ایرانی برزیل ، رنگین کمان آمریکای لاتین هندوستان ، کشور افسانه ای هنک کنگ ، شهر آسمان خراش ها چین ، جهانی در یک کشور

مطالب مفید


اطلاعات پرواز های ورودی فرودگاه امام خمینی

 

اطلاعات پروازهای خروجی فرودگاه امام خمینی

 

اطلاعات پرواز های ورودی فرودگاه مهرآباد 

 


طلاعات پرواز های خروجی فرودگاه مهرآباد


نیم نگاهی به سفرهای دریایی

 

 

دریانوردی به صورت گسترده از زمانی آغاز شد که کاشفان در جستجوی سرزمینهای نو و نا شناخته عزم سفر کردند و به دنبال افقهای جدید دل به دریا زدند. بر اثر همین کنجکاوی و شور و شوق دریانوردان بود که سرزمینهای جدیدی همچون آمریکا، استرالیا، نیوزلند و بسیاری از جزایر کوچک و بزرگ در اقیانوسهای اطلس، آرام و هند شناخته شدند. از جزایر ماداگاسکار در ساحل شرقی آفریقا گرفته تا جزایر کوچک یخی در قطب شمال سفرهای دریایی به صورت جدی از قرن 15 میلادی آغاز شد و این پرتقالی ها، اسپانیایی ها و سپس هلندی ها بودند که در جستجوی طلا، ابریشم، نیشکر و ادویه به سرزمینهای جدید پا نهادند.

در قرن نوزدهم میلادی سفرهای دریایی رفته رفته حالت تفریحی به خود گرفتند و از سال 1858 اولین کشتی های تفریحی در آبهای آزاد حضور یافتند. دهه 1930 میلادی دوران طلایی و رونق کشتی های تفریحی- مسافرتی می باشد و فصل جدیدی درتاریخ سفرهای دریایی در این دهه آغاز گردید و کشتی های عظیم و مجللی  همچون کوئین مری و کوئین الیزابت با ظرفیتی بالغ بر 2000 نفر در آبهای اقیانوس اطلس و آرام خود نمایی می کردند.

 

چرا کروز؟

 

  

کشتی های تفریحی شهرهایی شناور بر آبند و تمامی امکانات رفاهی یک هتل لوکس را یکجا در خود جای داده اند. سفر با کشتی های مدرن دریایی، رضایت هر فرد در هر سن و با هر سلیقه ای را تامین می نماید. از کودکان و نوجوانان گرفته تا ذوجهای جوانی که در ماه عسل هستند، از افرادی که در جستجوی آرامشند تا همسفرانی که علاقه مند به مناظر بکر و رویائی هستند. تماشای طلوع طلایی و غروب سحرانگیز خورشید از فراز عرشه کشتی، فرصتی بی نظیر جهت استراحت، تمدد اعصاب و گریز از زندگی پر جنب و جوش شهری. بازدید از چند مقصد زیبای گردشگری تنها در عرض چند روز و حس واقعی پرواز بر فراز امواج سفید دریا همه و همه تجربه ای بی نظیر و به یادماندنی از سفر با کشتی را در ذهن هر مسافر به یادگار می گذارند.

مهمترین امکانات کشتی های تفریحی:

 رستورانهای متعدد با غذاهای لذیذ و متنوع، فروشگاه خرید سوغات، عکاسخانه، استخر، سالنهای ورزشی و بدنسازی، آمفی تاتر، اجرای برنامه های سرگرم کننده و مهدکودک از دیگر امکانات این شهرهای شناور در آب می باشند. 

 

مهمترین ویژگیها و مزایای سفرهای دریایی به طور خلاصه عبارتند از:

-          تجربه زندگی در یک هتل لوکس شناور بر آب با تمامی امکانات یک شهر

-          صرف وعده های غذایی صبحانه، نهار و شام به صورت رایگان در کشتی

-          بهره گیری از برنامه های تفریحی و نمایشی متنوع و با کیفیت به صورت رایگان

-          بازدید از چند کشور با حال و هوای مختلف در مدت زمانی کوتاه

-          بازدید از مقصدهایی بکر و دیدنی که معمولاً در سفرهای زمینی از آنها بازدید نمی شود

-          امکان بازدید از چندین مقصد بدون چندین بار ورود و خروج به هتل در شهرهای مختلف

-          عدم نیاز به حمل چمدانهای سنگین از یک هتل به هتل دیگر

-          کاهش استرس حاصل از پرواز و استرس موجود در فضای فرودگاهها

-          برخورداری از هوای پاک و مملو از اکسیژن در دریا بدون هر گونه آلودگی

-          فضایی سالم و آرام بدون هر گونه آلودگی صوتی یا ترافیک

 

 

چرا کروز با مارکوپولو؟

 

مارکوپولو از اولین شرکتهای ایرانی است که تورهای کروز و کشتی های تفریحی را به صورت مستمر و گسترده از سالها پیش اجرا نموده است. تجربه سالها برنامه ریزی و اجرای تورهای کروز از یک سو و استقبال روبه رشد همسفران از سفرهای دریایی از سوی دیگر ما را بر این داشت تا با تاسیس یک مرکز تخصصی و متمرکز طراحی و برنامه ریزی تورهای کروز را ادامه دهیم. تشکیل "مرکز کروز مارکوپولو" پاسخی بود به این نیاز که مطابق معمول با حمایت و پشتیبانی شما همسفران همراه گردید.

"تنوع" و "دادن حق انتخاب" مهمترین اصول در مرکز کروز مارکوپولو می باشد: این "تنوع" چه درمسیرهای انتخاب شده برای سفرهای دریایی و چه در انتخاب شرکتهای کشتیرانی در نظر گرفته شده است. مارکوپولو مفتخر است که با بیش از 20 شرکت معتبر و بین المللی کروز و کشتیرانی در سراسر جهان همکاری داشته باشد و قادر باشد تا برنامه های کروز را در مسیرهای مختلفی از جمله مدیترانه، شمال اروپا، خلیج فارس، اقیانوس هند و آفریقا، دریای کارائیب، قطب شمال و قاره پهناور استرالیا اجرا نماید.   

مرکز کروز مارکوپولو برنامه های متنوع کروز را در دو بخش تورهای گروهی و تورهای انفرادی و سفارشی برنامه ریزی و اجرا می نماید.

در این بروشور گلچینی از پر طرفدارترین برنامه ها و مسیرهای کروز از 5 شرکت معتبر کشتیرانی تا پایان سال 1392 برای سه فصل تابستان- پائیز و زمستان ارائه شده است تا شما عزیزان بتوانید با توجه به علاقه، آب و هوای مقصد و تاریخ حرکت برنامه سفر خود را انتخاب نمایید.

 مارکوپولو با توجه به مسیر سفر، آب وهوا و امکانات کشتی ها بهترین برنامه های ممکن در هر ماه را تا پایان سال گلچین نموده است که در جدول زیر آمده است.

جهت ثبت نام در این تورهای ماهانه و یا تورهای انتخابی خود از بروشور لطفا با آژانس مسافرتی خود تماس حاصل نمایید.