فرانسه ، مهد فرهنگ و هنر آلمان ، مهد فلسفه و هنر ایتالیا ، مهد هنر و معماری مجارستان ، کشور اروپایی با ریشه های ایرانی برزیل ، رنگین کمان آمریکای لاتین هندوستان ، کشور افسانه ای هنک کنگ ، شهر آسمان خراش ها چین ، جهانی در یک کشور

جزئیات کشور : انگلستان

جایگاه کنونی:
انگلستان
انگلستان

 

بریتانیا

 

 

بریتانیا (Britain) جزیره ای است در اروپای غربی كه از سه بخش انگلستان اسكاتلند و ولز تشكیل شده است. بریتانیا به  همراه ایرلند شمالی پادشاهی متحد (UK) نامیده میشود.

در فارسی به بریتانیا اصطلاحاً انگلستان می گوئیم در حالیكه انگلستان بخشی از بریتانیاست. این كشور جزیره ایست به مساحت 245000 كیلومتر مربع كه از غرب به اقیانوس اطلس و دریای ایرلند،از شرق و شمال به دریای شمال و از جنوب به كانال مانش محدود است.

در سالهای اخیر انگلستان به وسیله تونل مانش به فرانسه متصل شده است و این تونل چون پلی ارتباط این كشور با سایر ممالك اروپائی را فراهم نموده است. انگلیسیها واژه قاره (Continent) را برای اشاره و توصیف سایر كشورهای اروپائی در آن سوی كانال مانش بكار می برند. این كشور مجموعه ای است از دشتهای كم ارتفاع و تپه ماهورهای  سرسبز با كوههایی كه بیشتر در شمال غرب انگلستان و در شمال اسكاتلند به چشم می خورند.

در اسكاتلند دو نوع ویژگی طبیعی دیده میشود. سرزمینهای كم ارتفاع در جنوب و مناطق كوهستانی در شمال. بلندترین نقطه بریتانیا قله بن نویس (Ben nevis) با ارتفاع 1344 متر در اسكاتلند واقع است. اسكاتلند با 800 جزیره كوچك و بزرگ سرزمین جزایر رویائی و دلربا است كه بیشتر در غرب و شمال اسكاتلند قرار دارند. ولز منطقه ای است بیشتر كوهستانی

قله اسنو دان (Snowdon) با ارتفاع 1085 متر بلندترین نقطه آن است. رود تیمز (Thames) و سورن (Severn) از اصلی ترین رودهای انگلستان هستند.

ما به كشوری سفر می كنیم كه در سراسر قرن 19 و اوایل قرن 20 میلادی قدرت بلا منازع  جهان بود و یك چهارم از كل خشكیهای عالم بخشی از خاك آن بود. جمله " آفتاب هیچوقت در امپراتوری بریتانیا غروب نمی كند " نمونه ای عالی از اوج قدرت و شوكت امپراتوری بریتانیا مخصوصاً در دوره ملكه ویكتوریاست. سرزمینهای این امپراتوری در سرتاسر پنج قاره  پراكنده بودند: از شرق آفریقا و كشورهای كوچك عربی گرفته تا مالزی ، هنگ كنگ و كل شبه قاره هند ،از كانادا در شمالی ترین نقاط نیمكره شمالی تا جزایر كارائیب در آمریكائی مركزی

 

فرهنگ

انگلستان سرزمین تاتر،اپرا و گالری های نقاشی ست. اگرچه بسیاری از سبكهای ادبی وهنری در فرانسه و ایتالیا شكل گرفتند و سپس به انگلستان رسیدند ولی مردم این كشور علاقه وافری به هنر ،ادبیات و آثار فرهنگی دارند. جالب توجه اینجاست كه این علاقه تنها به هنر اروپائی محدود نمی شود و مردم انگلستان به خاطر نفوذ در مستعمرات و ارتباط گسترده با سایر كشورها همواره به شناختی عمیق از هنرهای اسلامی ، هندی ، مصری ، چینی و ایران باستان همت گماشته اند.

به همین دلیل است كه بزرگترین و كامل ترین موزه ها و گالری های هنری جهان نظیر موزه بریتانیا (British Museum) و موزه ویكتوریا و آلبرت (Albert museum &Victoria ) در این كشور قرار دارند.

 

انگلستان سرزمین شكسپیر، چاوسر (Chaucer)، جین آستین، توماس هاردی و چارلز دیكنز است. سالنهای تاتر و اپرا همیشه مملو از جمعیت است. مهمترین و پرطرفدارترین مطبوعات دنیا در این كشور به چاپ میرسند.

دانلود فایل مدارك لازم جهت اخذ ویزا

دانلود فایل فرم مشخصات فردی جهت اخذ ویزا

 

مــدارك لازم بــرای ویزای انـگلستـــان

 

- اصل گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار از تاریخ حركت تور (امضاء شده).

 

- اصل گذرنامه باطل شده و فتوكپی از ویزاهای شنگن ، آمریكا ، كا نادا، استرالیا  (در صورت وجود).

   * در صورت رد شدن ویزا از هر كشور ، فتوكپی از آ ن الزامی میباشد.

 

- تكمیل فرم مشخصات فردی (به طور كامل).

 

- 4 قطعه عكس 5/4×5/3 رنگی، زمینه سفید و كاملاً از رو به ر بدون عینك و جدید.

 

- ترجمه انگلیسی  از تمام صفحات شناسنامه (توسط دارالترجمه).

 

- ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به كار با  لیست بیمه 6 ماهه تامین اجتماعی، روزنامه رسمی ( آگهی تاسیس و تغییرات ) ، پروانه كسب اتحادیه ، پروانه مطب وكارت نظام پزشكی ، پروانه وكالت .

 

- برای افراد محصل و دانشجویان ترجمه انگلیسی  گواهی اشتغال به تحصیل و اساتید حكم كارگزینی و اشتغال به كار الزامی است.

                      -  برای افراد بازنشسته ترجمه انگلیسی  حكم كارگزینی  و كارت بازنشستگی  بهمراه سه فیش آخر

                         حقوقی الزامی است.   

.

-  پرینت  تمكن و پرینت انگلیسی  حساب جاری 3 ماه گذشته با مهر و امضاء بانك( فقط بانك پارسیان،   پاسارگاد و اقتصاد نوین مورد قبول میباشد) .

  * سپرده بلند مدت بانكی ( حداقل موجودی حساب جاری و سپرده برای هر نفر 000/000/400 ریال میباشد.

 

- ترجمه انگلیسی اسناد ملكی به نام مسافر (توسط دارالترجمه).

 

- ترجمه انگلیسی عقد نامه جهت افراد متاهل.

 

** ترجمه انگلیسی رضایت نامه محضری پدر و مادر جهت سفر فرزندان زیر 18 سال با یكی از والدین.

 

                     ****  اصل مدارك باید در روز مصاحبه همراه مسافر باشد .

 

با توجه به شرایط اخذ ویزای هر كشور ، سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ

می دارد كه از شما مدارك دیگری نیز درخواست نماید.

ارائه ضمانت بازگشت الزامی است.

شهرهای انگلستان