فرانسه ، مهد فرهنگ و هنر آلمان ، مهد فلسفه و هنر ایتالیا ، مهد هنر و معماری مجارستان ، کشور اروپایی با ریشه های ایرانی برزیل ، رنگین کمان آمریکای لاتین هندوستان ، کشور افسانه ای هنک کنگ ، شهر آسمان خراش ها چین ، جهانی در یک کشور

جزئیات کشور : برزیل

جایگاه کنونی:
برزیل
برزیل

 

برزیل "كشوری به بزرگی یك قاره"

 

 

طبیعت زیبا و منحصر به فرد در برزیل بهانه­ای است برای جشن گرفتن موهبت زندگی. به همین دلیل است كه مردم برزیل همواره به دنبال بهانه­ای هستند تا جشن بگیرند، شادی كنند، با تمام وجود بخندند و روزگار را با خوشی و لبخند بر لبانشان سر كنند. به نوعی زیبایی طبیعی در مردمان این كشور تأثیر گذار بوده و مجموعه هر دوی آنها یعنی مردم و محیط سفر به برزیل را به خاطره ای فراموش ناشدنی و ماندگار برای هر گردشگری تبدیل ساخته است. در كشوری با سواحل بكر، جنگلهای استوایی مه آلود و شهرهای پر جنب و جوش موسیقی به همان نسبت برای مردمانش اهمیت دارد كه غذای عالی و چرت زدنهای بعد از ظهر. در برزیل چه در رستوران­های سطح بالا و شیك غذا میل نمائید و چه در دكه­های كنار خیابان غذای برزیلی از تنوع فوق العاده­ای برخوردار است Feigoada به عنوان غذای ملی برزیل است كه خورشتی است با تركیباتی از لوبیای سیاه و انواع گوشت. غذای معروف دیگر  Churrasco است كه روشی برای باربكیو یا همان كباب كردن انواع گوشت بر روی زغال می باشد.

در یك نگاه كلی در برزیل دو منطقه اصلی وجود دارد: بخشی از كشور را سواحلی در كرانه های اقیانوس اطلس به طول 7500 كیلومتر فراگرفته كه درختان نخل زیبایی بخش مناظر آن است. بخش دیگر مناطق داخلی و مركزی كشوراست كه به غیر از چند شهر كوچك همه چیز در این بخش، بكر، وحشی و خالی از سكنه با جنگلها، باتلاقها و پوشش گیاهی و جانوری بدیع و خارق العاده است كه آمازون بزرگترین رود جهان با قدرت و شوكت از میان آن عبور كرده تا در نهایت در سواحل شمال شرقی كشور به اقیانوس اطلس بپیوندد.  این آبراه عظیم مواهب زیادی را برای برزیل به ارمغان آورده است. از آبشارهای با شكوه تا تنوع غنی حیات وحش و پوشش گیاهی در جنگلهای بارانی. در برزیل كهن ترین شهرها و جدیدترین سبكهای معماری به همراه شهرهای دوران استعمار با خیابانهای سنگ فرش شده در كنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند.

از               از كارناوال مشهور شهر ریو گرفته تا نمایشهای مذهبی قبل از عید پاك در شهر رسیف در شمال شرق كشور و از جشن یمانجا Yemanja (الهه دریا) در شهر سالوادور، برزیل سرزمین بزرگترین فستیوالهای هنری و آئینی می­باشد. دو سالانه هنری سائوپائولو بزرگترین واقعه هنری در كل آمریكای لاتین محسوب می­شود. برزیل امروز تركیبی است از قدیم و جدید: از احترام به سنتهای گذشته و در عین حال مد روز بودن در همه جنبه­های زندگی، از معماری و فرهنگ گرفته تا تكنولوژی و پیشرفت­های بازرگانی.

پدران و اسلاف مردم برزیل را فارغ از هر نژاد می توان در سه گروه عمده جستجو نمود: بومیان اولیه، استعمارگران پرتغالی و برده های سیاه پوستی كه برای كار به برزیل آمدند. از سال 1500 میلادی با ورود اولین كشتی های پرتغالی به سواحل زیبای برزیل تركیب نژادی و جمعیتی میان سه گروه فوق آغاز شد.

برزیل با مساحتی بالغ بر 5/8 میلیون كیلومتر مربع پنجمین كشور جهان چه از نظر وسعت و چه از نظر جمعیت است و تقریبا نیمی از مساحت آمریكای جنوبی را در بر می گیرد. سراسر شرق كشور را اقیانوس اطلس فرا گرفته است. برزیل از شمال به ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه و از شمال غرب به كلمبیا محدود می گردد. در غرب با بولیوی و پرو و در جنوب و جنوب غرب با آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه همسایه است. صدها جزیره كوچك و بزرگ كه در اقیانوس اطلس پراكنده اند بخشی از خاك برزیل می باشند.

برزیل سرزمین تنوع وتكثر است و این تنوع در همه عرصه ها به چشم می خورد: فرهنگ مردم، آب و هوا و پوشش گیاهی و جانوری. برزیل را دشتهای پهناور و فلاتهای متعدد در بر گرفته است و رود عظیم آمازون به طول 6420 كیلومتر در آن جریان دارد. قله نبلینا با ارتفاع (3014متر) بلندترین نقطه برزیل است. اقلیم برزیل در حوضه آمازون بسیار گرم و مرطوب و در نواحی مرتفع نسبتا معتدل، مرطوب و پر باران است.

 

فرهنگ:

برزیل رنگین كمانی از فرهنگهای مختلف می باشد. در طول تاریخ فرهنگ اروپایی، آفریقایی و سرخ پوستان بومی تاثیر شگرفی بر فرهنگ بومی برزیل داشته است. برزیل سرزمین موسیقی و نواهای زیبای محلی است و هنرمندان برزیلی در سبكهای مختلف موسیقی استادند. از جاز و راك گرفته تاموسیقی تند آفریقایی تباران و موسیقی محلی قبایل ساكن آمازون.  موسیقی برزیل مانند مردمانش متنوع است. مشهورترین نوع موسیقی برزیل «سامبا» است. در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ نوعی موسیقی به نام «بوسانوا» در سواحل ریو دو ژانیرو شكل گرفت. نوازندگانی مانند « استن گتز» با انتقال این موسیقی به آمریكا آن را جهان‌گیر كردند. تنوع غذایی در برزیل ناشی از تركیب فرهنگ بومی و كشورهای مهاجر به این سرزمین می باشد. چند ویژگی برزیل را به شهرت جهانی رسانده است : یكی فوتبال: تیم ملی این كشور با داشتن نوابغی مانند «پله»، «رونالدینیو» و غیره توانسته پنج دوره قهرمانی در جام جهانی را به دست آورد و دنیا را محو هنرنمایی ستارگان بی مانند خود كند. دیگری قهوه برزیل: بطوریكه این كشور بزرگ‌ترین تولید كننده و صادر كننده انواع و اقسام قهوه به تمام دنیا می باشد. همچنین جشنها و كارناوالهای برزیلی كه همه ساله در ایام نخستین سال جدید میلادی در شهرهای این كشور بوسیله گروههای مختلف اجرا میشود و بسیار مشهور می باشد. پرتغالی زبان رسمی كشور برزیل است. بقیه كشورهای كوچك و بزرگ در آمریكای لاتین از جنوب ایالات متحده آمریكا گرفته، نظیر مكزیك تا جنوبی ترین كشور آمریكای جنوبی (آرژانتین) به زبان اسپانیایی صحبت می كنند.

 

 

واحد پول: رئال (BRL) می باشد. هر رئال از 100 سنتاوس (Centavos) تشكیل شده است.

ولتاژ برق: 220 ولت است و با سیستم برق ایران كاملا مطابقت دارد.

اختلاف ساعت: نسبت به ایران 5/6 عقب تراست. (GMT -3)

دانلود فایل مدارك لازم جهت اخذ ویزا

دانلود فایل فرم مشخصات فردی جهت اخذ ویزا

 

مــدارك لازم بــرای ویزای بــرزیــل

 

- اصل گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار از تاریخ حركت تور (امضاء شده).

 

- فتوكپی از  تمام ویزاهای آمریكا، كانادا، استرالیا، اروپا در گذرنامه باطله.

   * به علاوه یكسری فتوكپی از صفحات مشخصات و اعتبار برای بخش فروش.

 

- اصل فرم ویزا با امضاء توسط مسافر.

 

- تكمیل فرم مشخصات فردی (به طور كامل).

 

- 2 قطعه عكس 4/5×3/5رنگی، زمینه سفید و كاملاً از رو به رو بدون عینك و جدید.

 

- ترجمه انگلیسی تمام  صفحات شناسنامه .

 

- ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به كار ( با لیست بیمه تامین اجتماعی ) ،  روزنامه رسمی

  ( آگهی تاسیس و تغییرات )،  پروانه كسب ، پروانه مطب و كارت نظام پزشكی ، كارت وكالت .  

    * برای خانم های خانه دار ترجمه گواهی اشتغال به كار همسر الزامی است.

    * برای افراد محصل( دانشجویان و دانش آموزان)  ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.

              * برای افراد بازنشسته، ترجمه حكم بازنشستگی یا كارت بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوقی و برای

                  اساتید و اعضاء هیئت علمی و معلمان حكم كارگزینی و نامه اشتغال به كار الزامی است.   

 

- پرینت انگلیسی حساب جاری بانكی 3 ماه گذشته با مهر و امضاء (توسط بانك).

    * سپرده های بلند مدت بانكی ( حداقل موجودی حساب یا سپرده باید برای هر نفر 000/000/400 ریال باشد.

 

- ترجمه انگلیسی  تمام صفحات سند مالكیت به نام مسافر.

 

با توجه به شرایط اخذ ویزای هر كشور،سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ می دارد كه

 

از شما مدارك دیگری نیز درخواست نماید.

شهرهای برزیل